PROJECT F - CAR COSMETICS

S vášňou pre jedinečnosť...

Ahoj ! Volám sa Jakub Furda a som zakladateľ slovenskej autokozmetiky značky PROJECT-F. Nižšie vám opíšem, ako to všetko začalo, čo ma viedlo k vytvoreniu značky, prečo som sa rozhodol pre výrobu na Slovensku a v neposlednom rade, aké problémy sme riešili a riešime. V priebehu vývoja produktov som sa stretol s nepočetným množstvom problémov, ktoré by sa nevošli len na pár strán A4, ale mohol by to byť celovečerný dokument s viacerými dielmi. Preto vám opíšem históriu a súčasnosť iba v skratke.

JAKUB FURDA - CEO - PROJECT-F s.r.o.

JURAJ FORRÓ - TYRCHEM spol. s.r.o.

Project F about us

Inštalácia auto-hifi pod značkou JFAUDIO

Rok 2012  Inštalácie

 Veľa stálych zákazníkov ma pozná z čias, kedy som sa venoval prevažne zvukovým úpravám, vylepšeniam zvuku vo vozidlách. V Košiciach som inštaloval autorádia a reproduktory. Časom prišli na rad aj špeciálne úpravy v rámci odhlučnenia vozidiel, prípadne ich termoizolácia. V tomto čase som založil aj eshop s tuningovými dielmi www.jfauto.sk a blog o inštaláciach www.jfaudio.sk.

Rok 2015 –  Otvorenie predajne v Košiciach 


Vždy som mal blízko nielen ku auto-hifi, ale aj k tuningu a atypickým úpravám, preto logickým krokom bolo otvorenie predajne v Košiciach. Zákazníci si vedeli zakúpiť priamo na predajni tlmiace materiály, auto-hifi, špeciálny auto-moto sortiment, autofólie alebo športové podvozky. Na predajni som mal vystavené aj domáce HI-FI, AV recievery, reproduktory, pretože tento sortiment je mojim ďalším koníčkom. Na svoje si prišli aj milovníci autokozmetiky. Mohli si zakúpiť prémiové značky, ktoré neboli dostupné v kamenných prevádzkach. Krátko po otvorení predajne, sme už inštalovali auto-hifi vo dvojici so zamestnancom. Ponuka na eshope sa rozšírila a zákazníci si mohli vybrať z vyše 10 000 produktov. Pravidelne sme navštevovali rôzne auto-tuning podujatia ako napríklad Tuning Show Bardejov. 

Project F about us

Tuningová predajňa JFAUDIO Košice

Project F about us

Tuningové akcie spolu so stánkom JFAUDIO

Project F about us

Tuningová predajňa JFAUDIO Košice

Project F about us

Tuningová predajňa JFAUDIO Košice

Rok 2017 – Sťahovanie predajne na novú adresu

Začiatkom roku 2017 sme sa presťahovali na novú adresu v Košiciach z dôvodu potreby väčších priestorov. Na predajni ste si mohli vypočuť auto-hifi stojan, zvoliť si reproduktory, o ktoré máte záujem. Predajňa mala zmenené otváracie hodiny a inštalácie som opäť robil sám.

Rok 2018 – Prvé nápady pre značku 

Po dôležitých rokoch predaja autokozmetiky a vďaka stálym zákazníkom na predajni a na eshope sa ku mne dostalo veľa recenzií, podnetov, na produkty, ktoré si zakúpili. Na Slovensku bol v tom čase veľký príliv rôznych značiek autochémie. Predovšetkým išlo o poľské a nemecké značky. Ako sa hovorí, každá značka má niečo dobré a niečo zlé a tak to v realite aj platilo. Veľké a prémiové značky s množstvom produktov v sortimente mali aj produkty, ktoré neboli funkčné. Veľa z nich boli prevažne bez vône alebo s vysokou maloobchodnou cenou. Taktiež som mal problém s predajom, pretože prémiové značky sa začali predávať aj v nešpecializovaných predajniach, bez poradenstva za nižšie ceny. 

Nie len tieto faktory, ale aj iné podnety ma viedli k myšlienke vytvorenia vlastnej značky so svojou obchodnou sieťou a selektívnou distribúciou. V tomto čase začalo jednanie s viacerými fabrikami, ktoré sa špecializujú na výrobu chémie. Moja priorita bola a stále je, aby sa všetko, čo sa dá vyrábalo na Slovensku. Pretože pevne verím, že sme šikovný národ, ktorý dokáže vyrábať špičkové produkty na svetovej úrovni. 

Project F about us

Prototypy balení

Project F about us

Prototyp uzavretia

Návrh balenia vosku - krabica

Návrh balenia vosku - dóza

Project F about us

Prototyp etikiet

Project F about us

Prototypy prvých produktov

Project F about us

Prototyp etikiet

Project F about us

Vzorky príslušnestva

Rok 2018-2019 – Začiatok spolupráce s výrobcom TYRCHEM, spol. s r.o. 

Prvé dva roky spolupráce boli najťažšie. Na začiatku sme chceli spoločne vyrobiť tri základné produkty, ako je autošampón, univerzálny čistič a čistič na kolesá. Väčšina vzoriek, ktorú som obdržal od výrobcu, boli nepoužiteľné. Nechcem tým povedať, že boli zlé, no neboli podľa mojich požiadaviek. Tu sa dostávame k tomu, že pri výrobe našich produktov nie sú dôležité len tabuľky a pevne dané pravidlá alebo základy toho čo a ako má fungovať. Vďaka mojim znalostiam v rámci predaja, aplikácie autochémie a vďaka nevídanému prístupu výrobcu Tyrchem a chemikovi Jurajovi sme vytvorili viacero prototypov, ktoré sa následne testovali. Sľubné prototypy boli testované aj ich funkčnosť bola prejednávaná s vybranými detailingovými štúdiami v rámci Slovenska. Môžem povedať, že v priebehu vývoja produktov, boli vytvorené často viaceré prototypy, ktorých počet presahoval cez 20 vzoriek. Záležalo a samozrejme nám aj záleží na vytvorení špičkových produktov, ktoré sú určené nie len pre fanatikov a profesionálov, ale aj pre obyčajných ľudí, ktorí sa chcú postarať o svoje vozidlo kvalitne a predovšetkým s radosťou. Z troch produktov, ktoré mali byť vydané na začiatku uvedenia našej značky na trh, sa v priebehu roka stalo sedem produktov. 

Prvé prototypy autokozmetiky

Rôzne návrhy loga a logotypu

Rok 2019 – uvedenie na trh a výstava na AMTS Hungary

Prvé uvedenie produktov pre oči zákazníkov, bolo na európskej tuningovej výstave AMTS Hungary.

Tu sme predstavili naše základné portfólio pre zákaznikov, spolu s príslušenstvom ako sú mikrovláknové utierky, aplikátory a vedrá. Všetky produkty boli od výstavy dostupné na predajni, a na oficiálnom eshope project-f.sk. V tom čase bol naším ambasádorom Ján STRAKA - MAGPIE AUTOMOTIVE s jeho upraveným Lexusom.

Project F about us

Výstava autokozmetiky na AMTS 2019

Project F about us

Stojan s autokozmetikou PROJECT-F

Výstava autokozmetiky na AMTS 2019

Project F about us

Detailer Vaľko a SYN

Project F about us

Detailer Fero Monka

Rok 2020 – COVID a expanzia do zahraničia, veľkoobchodné spolupráce

Ťažké obdobie pre všetkých obchodníkov. Tento rok, sme oslovovali veľkoobchodne detailingové štúdia na Slovensku spolu s mojim kamarátom, ktorý u mňa pracoval ako obchodný zástupca. Autokozmetika PROJECT-F sa postupne dostáva medzi ľudí. Na Slovensku získavame partnerov pre aplikáciu a tak isto aj pre predaj chémie a príslušenstva. Produkty sa postupne predávajú v zahraničí ako exluzívna distribúcia pre Maďarsko, Česko alebo Belgicko.  Pokračujeme s vývojom nových produktov spoločne s chemickou spoločnosťou TYRCHEM spol. s.r.o.

Rok 2021 – Zatvorenie predajne v Košiciach

Celosvetová pandémia zmenila nákupné správanie a ja som sa rozhodol predajňu zatvoriť a venovať sa zákazníkom v online sfére a zároveň aj v rámci osobných návštev partnerov. Tento rok taktiež pracujeme na vývoji nových produktov, ktoré sa uvádzajú na trh. Pravidelne zásobujeme veľkoobchodných partnerov pre predaj spotrebiteľských balení. Väčšie 5litrové balenia si získali priazeň aj v detailingových štúdiach, vďaka vysokej funkčnosti a skvelej vôni. Kvôli pandemickým opatreniam je zložité sa zúčastniť tuningových zrazov a cieliť pre nás offline reklamu.

Project F about us

Autoslovakia LEVICE

Tuningová akcia NERESKA MEETING, v tom čase obchodný zástupca Miro Štunda

Rok 2022 – Youtube kanál, zmena balení, externý sklad

Prostredníctvom YouTUBE kanálu PROJECT-F som chcel priblížiť ľudom ako to funguje vo sfére automyvárok a detailingových štúdií. Rozoberáme rôzne témy ako sú ceny leštenia , techniky umytia vozidla, spolu s Vladom Šefčíkom ( Vladová garáž ) rozdávame tipy pre aplikáciu našich produtkov. Pracujeme na nových baleniach autochémie a zároveň vývoji nových produktov. K zmenám dochádza aj pri uzáveroch a etiketách. V rámci inštalácií auto-hifi už spolupracujem s externými montážnikmi. Naďalej distribujem a dodávam auto-hifi produkty na Slovensku. Využívame fullfilment sklad pre zasielanie tovaru k zákazníkom. 

Project F about us

Youtube videá spolu s detailerom - Vlado Šefčík

Project F about us

Nové balenia produktov pre rok 2023

Project F about us

Nové balenia produktov pre rok 2023

Rok 2023 – Expanzia Česká Republika a nové produkty, nová stratégia

V tomto roku sa sústreďujeme na expanziu pre zahraničné trhy. Vyrobili sme prvé hotové produkty s novými baleniami a uzávermi. S Jurajom pripravujeme nové prototypy produktov. Sťahujem skladové zásoby zo starého skladu a pripravujem, implementujem technologicky nový fullfilment sklad pre skladovenie a zasielanie tovaru.  Prioritou je rýchle a kvalitne zabelené zásielky pre maloobchodných zákazníkov. V priebehu roka ponúkam špeciálne zľavy a akcie, aby si nerozhodní zákazníci vyskúšali naše produkty vo zvýhodnenej forme. Pre oficiálny eshop implementujem vernostný program, pretože si vážim pravidelne nakupujúcich zákazníkov. Odmenou sú percentualné zľavy.

Každý rok bol výnimočný a zároveň aj ťažký pre vývoj produktov, ošetrenie legislatívnych povinností, návrh etikiet, až po testovanie balení, rozprašovačov. Ďakujem všetkým zákazníkom, kamarátovom a známym, ktorý autokozmetiku PROJECT-F vyskúšali, pretože peniaze vracia prevažne naspať do nášho štátu a podporuje tým predovšetkým slovenský trh.

Od začiatku bojujeme s ľudmi, ktorí neveria, že vývoj a výroba prebieha na Slovensku. Verím, že po tom to prečítaní, sa vytratia všetky pochybnosti a klamlivé informácie.  Pretože práve vyrobiť slovenskú autochémiu bola moja prvotná myšlienka. Podporiť Slovenský a Európsky trh.  Ak vás zaujíma ako funguje výroba, aká je história značky alebo pozadie autoumyvárok a detailingových štúdií, neváhajte dať odber na PROJECT-F YouTube kanál. Spolu s partnermi sa budem sa snažiť pridávať relevantné informácie a kvalitný obsah.