Údržba laku nemusí vždy vyžadovať veľa času a námahy. Stačí ak pri jednoduchom a pravidelnom umytí vozidla použijete polymérovú ochranu laku Project F - RinzME, s ktorou docielite skvelý hydrofóbny efekt so samočistiacou schopnosťou. V tomto návode vám popíšeme aplikáciu a riedenie produktu.

Umytie vozidla

V tomto kroku sa nebudeme venovať predumytiu karosérie za predpokladu, že na vozidle nemáte zaschnutý hmyz, asfalt alebo vrstvu vosku a inej ochrany. Pracujeme v tieni a povrch laku by mal byť chladný na dotyk. Bežné umytie vykonávame jednoduchými krokmi. Potrebujeme vedro na vodu so separátorom, do ktorého nariedime v pomere 40ml na 10litrov vody autošampón ďalšie vedro napustené čistou vodou, v ktorom budeme oplachovať umývaciu rukavicu. Vozidlo opláchneme tlakovou wapkou v smere zdola nahor. V dolnej časti vozidla sa nachádza najväčšia špina a voda bude na ňu pôsobiť dlhšie a tak rozmočí nečistoty. Povrch vozidla bezpečne umyjeme zhora nadol pomocou umývacej rukavice a autošampónu. Náš autošampón Project F - WashIT má neutrálne PH a tak nenarušuje vosky a sealenty. Je vhodný pre pravidelnú údržbu spolu s mikrovláknovou umývacou rukavicou, ktorá bezpečne absorbuje špinu, tým pádom predídeme k nechcenému poškodeniu laku. Po umytí opláchneme povrch vodou zhora nadol.

Project F - WashIT

Umytie vozidla s autošampónom

Project F - WashMITT

Umytie vozidla s rukavicou

Project F - RinzME - riedenie do nádoby

Riedenie produktu

Project F - RinzME Povrch pred aplikáciou - bez ochrany

Povrch pred aplikáciou - bez ochrany

Project F - RinzME povrch po aplikácii

Povrch pri aplikácii

Project F - RinzME - riedenie

Riedenie produktu

Riedenie a aplikácia ochrany

Do tlakovej nádoby pre ručnú aplikáciu, nádoby s rozprašovačom alebo napäňovača si nariedime prípravok Project F - RinzME v pomere 15-30ml na liter vody. Pri napäňovačoch, ktoré sa používajú spolu s tlakovými čističmi odporúčame riedenie 100ml na liter vody, keďže sa pri aplikácií dodáva ďalšie množstvo vody. Nariedený produkt aplikujeme na mokrý, už umytý povrch vozidla. Aplikovať ho môžeme aj na časti, ako sú kolesá a sklá. Necháme ho krátko pôsobiť cca 30 sekúnd. Silným prúdom vody opláchneme vozidlo zhora nadol. 

Project F - RinzME - oplachánutie

Oplach vozidla zhora nadol

Project F - RinzME - oplachánutie kapota

Povrch po aplikácií produktu

Project F - RinzME - oplachánutie strecha

Povrch po aplikácií produktu

Project F - RinzME - oplachánutie kolesá

Povrch po aplikácií produktu

Sušenie karosérie

Pre dokonalý výsledok je samozrejmosťou vysušenie karosérie aby sme predišli nechceným bodkám po stopách vody. Pre tento krok použijeme sušiaci uterák Project F - Perfect DRY. Jednoduchým priložením na povrch a ťahaním odstránime zvyšky vody. 

Záver

Vďaka jednoduchej aplikácii, ktorá nie je časovo náročná a zvládne ju každý, dokážete ochrániť svoje vozidlo a zvýšiť lesk. Samočistiaci účinok zabezpečí čistejší povrch aj v prípade dažďu a iných poveternostných vplyvoch. Project F - RinzME je možné objednať v 500ml a 5l balení. Vďaka skvelej koncentrácií vychádza jedná aplikácia nariedením na niekoľko centou. ( v závislosti od balenia )

Project F RinzeME , PerfectDRY Sušenie karosérie - sušiaci uterák

Sušenie karosérie - sušiaci uterák